Informacje

JUNIORZY LUBIĄ BRĄZ

Przez cztery kolejne lata juniorskie drużyny sięgały po brązowe krążki krajowego czempionatu. Nieprzerwanie od 2016 do 2019 roku tenisiści stołowi z Mazur stawali na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów. Do tego sukcesu przyczyniło się łącznie aż 11 zawodników!

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Ostródzie. Zespół w składzie: Kacper Petaś, Krystian Kawiak i Jacek Barbachowski dotarł do półfinału, wygrywając swoją grupę, a w ćwierćfinale pokonując Dojlidy Białystok. W starciu o awans do finału ostródzianie musieli uznać wyższość późniejszych mistrzów Polski - Energi Manekin Toruń.

"Gdy czytałem wszystkie wywiady sportowców, którzy opowiadali, że zrobili wielką rzecz, dziękując przy tym trenerom czy najbliższym członkom rodziny, wydawało mi się, że są to puste słowa. Jak zdobyliśmy ten medal momentalnie zrozumiałem, że wcale tak nie jest. To jest coś dużego, a pracuje na to szereg osób. Przez to, że był to mój pierwszy tak ważny medal w życiu, byłem niesamowicie szczęśliwy. Moja głowa oszalała do tego stopnia, że aż zabrakło skupienia w kolejnej części turnieju." - wspomina z uśmiechem na twarzy członek "brązowej" drużyny z 2016 roku Jacek Barbachowski

Rok później w Wałbrzychu Morliny w drodze do czołowej "ósemki" rozprawiły się z LZS Żywocice, Lewartem Lubartów oraz Spartą Lubań, przegrywając przy tym tylko jedną grę indywidualną. O drugi z rzędu medal pingpongiści ostródzkich Morlin mierzyli się z GLKS Nadarzyn. Dwa punkty Kacpra Petasia oraz jeden Krystiana Kawiaka przyczyniły się do awansu do półfinału, równoznacznego ze zdobyciem medalu. Trzon zespołu stanowili: Petaś, Kawiak, Mateusz Lipiński, Wojciech Chrząszcz i Jędrzej Żebrowski.

W 2018 roku zespół opuścili Kawiak i Lipiński, którzy przeszli do kategorii do lat 21. W ich miejsce znalazł się praworęczny defensor Jakub Kuźmicz, który wraz z Petasiem, Chrząszczem i Żebrowskim ponownie doprowadził Ostródziankę do brązowego krążka. Tak jak dwa lata wcześniej, w starciu o medal Morliny pokonały białostockie Dojlidy. Podobnie jak 24 miesiące wcześniej w Ostródzie, podopieczni trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba odnieśli zwycięstwo 3:1.

Pomimo gruntownej przebudowy zespołu (cała czwórka z poprzedniego sezonu poszła do Młodzieżowca) i zmian w systemie rozgrywania turnieju, sympatycy ostródzkiego klubu znów mogli cieszyć się z brązu. Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastowski oraz Jakub Klimczewski wygrali najpierw w fazie grupowej z Palmiarnią Zielona Góra i ATS-em Lublin, by w półfinale ulec późniejszym mistrzom z Grudziądza.