Informacje

O KROK OD PODIUM

Bardzo blisko powtórzenia sukcesu sprzed roku byli gracze z Ostródy. Przypomnijmy, drużyna trenera Tomasza Krzeszewskiego w 2015 roku zajęła trzecie miejsce w Pucharze Europy TT-Intercup. Dwanaście miesięcy później do powtórzenia tego sukcesu zabrakło zaledwie jednej piłki.

Podobnie jak w minionym sezonie Morliny rozpoczęły zmagania od trzeciej rundy. Pierwszym przeciwnikiem wówczas dziewiątej drużyny polskiej Superligi był niemiecki TSV Lunestedt. Za naszą zachodnią granicę udali się Adrian Więcek, Tomasz Sposób oraz Kamil Jarmołowicz. 

Już sam początek pokazał, że mecz będzie bardzo wyrównany. Popularny "Jarmuła" uległ w pierwszej grze Martinowi Gluzie 2:3 i gospodarze prowadzili 1:0. Później jednak, zwycięstwa odnosili indywidualnie oraz razem w deblu Więcek i Sposób. Morliny prowadziły 3:1, i gdy wydawało się, że ostródzianie mają już sytuację pod kontrolą, gospodarze z Lunestedt "nabrali wiatru w żagle" i doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie bohaterem został Tomasz Sposób, który w decydującym pojedynku zwyciężył Mattiego von Hartena 3:1.

Przeciwnikiem o awans do Final Four, był triumfator z ubiegłego roku Post SV Mühlhausen. Do Ostródy zawitała m.in. niegdyś 45. rakieta świata Lars Hielscher, późniejszy wicemistrz Europy Ovidiu Ionescu oraz grający w czeskiej kadrze Bohumil Vozicky. Trener Tomasz Krzeszewski w porównaniu do starcia z Lunestedt zastosował jedną zmianę. Kamila Jarmołowicza zastąpił Robin Devos.

Wstawienie do składu Devosa okazało się "strzałem w dziesiątkę", ponieważ Belg odniósł dwa indywidualne zwycięstwa oraz triumfował w deblu z Adrianem Więckiem. Bardzo blisko wygranej byli Więcek ze Sposobem. Obaj przegrali swoje pojednynki w pięciu setach odpowiednio z Ionescu oraz Vozickym. Szkoda, ponieważ "Więca" miał w czwartym secie piłki meczowe z Rumunem i gdyby choć jedną z nich wykorzystał, gralibyśmy w półfinale.

Turniej finałowy rozegrano w Dunajskiej Stredzie (Słowacja), a najlepsi w nim okazali się pogromcy Morlin Ostróda. Drugie miejsce podobnie jak przed rokiem zajęło UTTC Oberwart (Austria), natomiast na kolejnych miejscach znaleźli się Team Region Vydrany (Słowacja) oraz CTT ZZ-Lancy (Szwajcaria).