Informacje

MEDALOWY POWRÓT NA EUROPEJSKIE SALONY

Po kilkunastu latach tenisiści stołowi z Letniej Stolicy Warmii i Mazur ponownie stanęli na podium europejskich rozgrywek. Pięć lat temu podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zajęli trzecie miejsce w Pucharze Europy TT Inter Cup.

Drużyna Morlin zmagania w sezonie 2014/2015 z racji wysokiego rankingu rozpoczęła od trzeciej rundy. Zespół z Ostródy, na początek pewnie pokonał ówczesną piątą drużynę włoskiej Serie A - TT A4 Verzuolo 4:1. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji punktowali Karol Szarmach, Michał Korycki oraz duet Szarmacha z Adrianem Więckiem. 

Dużo trudniejsze zadanie czekało ostródzian w meczu o awans do Final Four. Po dwóch zwycięstwach Szarmacha i jednym Koryckiego oraz Więcka, zespół Krzeszewskiego zwyciężył na trudnym terenie z Floratomem Szeged 4:3. Zwycięstwo w meczu rozegranym w maju 2015 roku na Węgrzech dało przepustkę do turnieju finałowego w Wenecji. Rywalami Morlin w walce o końcowy triumf były: Post SV Mühlhausen (Niemcy), Tennistavolo Norbello (Włochy) oraz UTTC Oberwart (Austria). 

Finałowy turniej rozpoczął się dla nas dobrze. Morliny zwyciężyły pierwszego dnia z gospodarzami z Włoch 4:2. Znów komplet zwycięstw w singlu odnotował Karol Szarmach, natomiast po "oczku" dorzucili Michał Korycki i Adrian Więcek. Niestety jak się później okazało, było to jedyne zwycięstwo ostródzian w tym turnieju. Dzień później "trio z Ostródy" uległo Oberwart 2:4, zaś na zakończenie Post SV Mühlhausen 0:4.

Ostatecznie w rozgrywkach Pucharu Europy TT Intercup triumfowali zawodnicy z Niemiec, przed Austriakami z Oberwart oraz Morlinami. Na czwartym miejscu uplasowali się gospodarze ze słonecznej Italii.