Informacje


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/clients/client0/web13/web/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/clients/client0/web13/web/includes/application.php on line 539

OSTATNI MEDAL

Morliny Ostróda siedmiokrotnie zdobywały medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Ostródzki klub dwukrotnie sięgał po mistrzowski tytuł, w sezonach 1998/1999, 1999/2000, srebro (1997/1998) oraz czterokrotnie po brązowy krążek. Było to w sezonach 1996/97, 2000/2001, 2001/2002 oraz 2009/2010.

W sezonie, kiedy to Morliny po raz ostatni stanęły na podium rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, zespół z Mazur korzystał wyłącznie z usług polskich zawodników. Barw drużyny bronili na codzień mieszkający wówczas w Ostródzie: Patryk Chojnowski oraz bracia Karol i Bartosz Szarmach.

Kampanię 2009/2010 podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego rozpoczęli od porażki z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski, a późniejszym brązowym medalistą ówczesnego sezonu Gorzovią Gorzów Wielkopolski. Ostródzianie przegrali na wyjeździe 1:3, a jedyny punkt zdobył Karol Szarmach, po zwycięstwie nad Radosławem Żabskim 3:2. Później nastąpiła seria trzech zwycięstw z rzędu, a po pierwszej rundzie rozgrywek Morliny miały na koncie cztery zwycięstwa i pięć porażek.

Dokładnie tak samo rozpoczęła się rewanżowa faza gier przy stole. Morliny na początek po raz drugi przegrały z Gorzowem, jednak ostatecznie pięć zwycięstw i cztery porażki, a bilans 9-9 na przekroju całego sezonu, osiemnaście punktów w osiemnastu spotkaniach oraz lepszy bezpośredni bilans z Politechniką Rzeszów dały czwarte miejsce w tabeli, uprawniające do gry w fazie play-off.

Półfinałowym rywalem ostródzian była Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Mający szansę na trzeci tytuł z rzędu zespół z Mazowsza zwyciężył fazę zasadniczą z dorobkiem 17 zwycięstw i zaledwie jednej porażki. Podopieczni Krzeszewskiego walczyli dzielnie, lecz dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali w stosunku 1:3. W pierwszym, rozegranym w Ostródzie meczu indywidualne zwycięstwo odniósł Karol Szarmach nad Robertem Florasem, natomiast w Grodzisku Mazowieckim zapunktował Patryk Chojnowski, po wygranej z Wang Zeng Yi.

Indywidualnie spośród ostródzian najlepiej zaprezentował się Chojnowski. W fazie zasadniczej sezonu 2009/2010 "Chojno" w 31 pojedynkach odniósł 17 zwycięstw i 14 porażek, co dało mu siódme miejsce w indywidualnym zestawieniu. Na trzynastym miejscu uplasował się Bartosz Szarmach (bilans: 12-12), a pięć pozycji niżej jego brat Karol (bilans:10-10). Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu została Bogoria, srebro trafiło do Pogoni Lębork, natomiast brązowe medale do Morlin i Gorzovii Gorzów Wielkopolski.