Informacje


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/clients/client0/web13/web/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/clients/client0/web13/web/includes/application.php on line 539

BLISKO ALE BEZ PUNKTÓW

Rezerwy AZS AWFiS Balty Gdańsk oraz Broń Radom pokonały drużyny ostródzkiego klubu w meczach 15. kolejki grupy północnej I ligi mężczyzn. Dla pierwszej drużyny Morlin była to czwarta porażka w tym sezonie, dla drugiej trzynasta.
 
Zarówno podopieczni trenera Tomasza Sposoba jak i Tomasza Krzeszewskiego przegrali swoje spotkania 4:6. O ile wiadome było, że spotkanie Morlin II z Bronią będzie bardzo wyrównane, tak konfrontacja Morlin z Baltą II zakończyła się sporym zaskoczeniem.
 
Szczególnym powodem niespodzianki w Gdańsku był eksperymentalny skład gospodarzy. W drużynie nie wystąpili m.in. Tomasz Tomaszuk, który dostał szansę w LOTTO Superlidze oraz Tomasz Filbrandt. Gdańszczanie na pierwszym stole desygnowali do gry Jakuba Krawczyka i Artura Daniela. Na drugim zaś wystąpili: znany na Warmii i Mazurach Piotr Ferenc, a także Bartosz Gajek. W zespole Morlin na „jedynce” zagrali Kuba Witkowski z Piotrem Chmielem, natomiast na „dwójce” Kacper Petaś z Tomaszem Sposobem. Ostatecznie, punkty Chmiela, Witkowskiego, Petasia i debla Chmiel/Sposób nie wystarczyły do pokonania świetnie i przede wszystkim skutecznie grających „Akademików” z Gdańska, ponieważ w sześciu pięciosetowych pojedynkach, za każdym razem triumfowali zawodnicy Balty.
 
Po raz siódmy w tym sezonie Morliny II zakończyły swój mecz wynikiem 6:4. Niestety, aż sześciokrotnie na swoją niekorzyść. Tak też było i tym razem. W spotkaniu z Bronią dwukrotnie zapunktował Kuba Kuźmicz, raz Mateusz Ufnal oraz debel Ufnal/Sokołowski. Gracze z Mazowsza również świetnie rozgrywali piąte sety. Jan Olek i Jan Szymczyk pokonali w takim stosunku Łukasza Sokołowskiego, a dodatkowo były Mistrz Polski w ping pongu wygrał 3:2 z Maksymilianem Miastowskim.