Informacje


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/clients/client0/web13/web/templates/gk_game/lib/framework/helper.layout.php on line 199

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/clients/client0/web13/web/includes/application.php on line 539

GRALI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Kuba Witkowski i Kacper Petaś reprezentowali Morliny Ostróda podczas 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku. W stolicy Podlasia najlepszymi wynikami były druga runda Witkowskiego w grze pojedynczej i podwójnej oraz obu w grze mieszanej.

Obaj zawodnicy ostródzkiego klubu rozpoczęli zmagania od pierwszej rundy singla. Kacper Petaś pomimo prowadzenia 9:6 w siódmym secie z Damianem Węderlichem (Energa Manekin Toruń) przegrał 3:4, natomiast Kuba Witkowski pokonał 4:1 Daniela Michaela (Polonia Bytom). Kilka godzin później "Witek" mierzył się z innym graczem z Bytomia - Robertem Florasem. Tym razem lepszy okazał się zawodnik ze Śląska, wygrywając po dość wyrównanym pojedynku 4:0.

"Wynik być może tego nie odzwierciedla, ale naprawdę zagrałem bardzo dobry, wyrównany mecz z Florasem" - powiedział Witkowski. "Grałem bardzo dobrze i myślę, że w przypadku innego losowania, mógłbym zajść nieco dalej. Mam nadzieję, że przy najbliższej okazji będę mógł się zrewanżować" - dodał

Los skrzyżował tenisistów stołowych Morlin już w pierwszej rundzie gry podwójnej. Kacper Petaś występujący w parze z Grzegorzem Janczewskim (Start Zduńska Wola) trafili na Kubę Witkowskiego i Przemysława Sałacińskiego (GKTS Wiązowna). Po pięciu partiach zaciętej rywalizacji, zwycięsko z tego starcia wyszli "Witek" i "Sałata". W kolejnej fazie turnieju jednak już lepsi od nich okazali się późniejsi brązowi medaliści: Damian Węderlich i Jakub Dyjas.

Ostatnią konkurencją w jakiej mogliśmy oglądać zawodników ostródzkiego pierwszoligowca był mikst. Zarówno Petaś, który wystąpił z Julią Bartoszek (JKTS Jastrzębie-Zdrój) jak i Witkowski w parze z Gabrielą Dyszkiewicz (ATS Białystok) mieli na początek wolny los. Niestety, oba duety poległy w meczu o 1/8 finału. Para Petaś/Bartoszek przegrała z Tomaszem Kotowskim i Julią Ślązak (Energa Manekin Toruń/Start Nadarzyn), natomiast Witkowski/Dyszkiewicz z Michałem Bańkoszem i Julią Szymczak (SVH 1945 Kassel/AZS UE Wrocław).

Na obiekcie, gdzie swoje mecze rozgrywają Dojlidy Białystok triumfowali indywidualnie Natalia Bajor i Jakub Dyjas, w grze podwójnej kobiet Bajor z Kingą Stefańską, mężczyzn Tomasz Kotowski z Konradem Kulpą, a w mikście Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki.