Aktualności Superliga

Dotychczas tylko w barażach, teraz w LOTTO Superlidze

Poltarex Pogoń Lębork i Uczelnia Państwowa Zamość dotąd rywalizowały ze sobą w barażach o awans do LOTTO Superligi. Za każdym razem w dwumeczach lepsi byli zawodnicy z Pomorza. Historyczny mecz o superligowe punkty odbędzie się w piątek, 16 października o g. 18:00. Transmisja w telewizji Sportklub.

- Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2013 roku. Prowadząc w Lęborku 2:0 (punkty zdobyli w grach singlowych Maciej Nowaliński i Dariusz Kiełb), przegraliśmy ostatecznie 2:8. A w naszej hali zremisowaliśmy 5:5 – mówi trener zamościan Piotr Kostrubiec.

Obaj szkoleniowcy pamiętają barażowe potyczki, bowiem i Wojciech Potrykus od wielu lat prowadzi zespół Poltarex Pogoni Lębork. Zmieniały się nazwy klubów, ale obaj menedżerowie-szkoleniowcy pracują w drużynach z Zamościa i Lęborka.

- W pierwszym dwumeczu barażowym, w naszych barwach występowali tacy zawodnicy, jak Maciej Nowaliński, Dariusz Kiełb, Daniel Puchalski, Marcin Woskowicz – przypomniał Piotr Kostrubiec.

Po zakończeniu sezonu 2018-19 znów doszło do barażów z udziałem zespołów z Lęborka i Zamościa.

- Na wyjeździe przegraliśmy 4:6, a we własnej hali zanotowaliśmy remis 5:5. Naszych barw bronili wtedy Paweł Chmiel, dziś w Sokołów SA Jarosław, Łukasz Jarocki oraz zawodnicy występujący dziś w Uczelni Państwowej Paweł Kozieł, Igor Zavadskyi i Marcin Litwiniuk – dodał Piotr Kostrubiec.

W rewanżu zamościanie prowadzili 5:4 (wcześniej przegrywali 2:4) i dzięki lepszemu bilansowi setów mogli wywalczyć upragniony awans, ale Marcin Litwiniuk mimo że wygrywał 2:0 z Markiem Prądzinskim, uległ bardzo doświadczonemu przeciwnikowi 2:3.

Oprócz tych trzech zawodników (Kozieł, Zavadskyi, Litiwniuk) do meczu w Lęborku przygotowują się Konstantnos Angelakis i 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu Andrew Baggaley.

– Kostas trenował ostatnio w Grecji, zaś Andrew nie wracał do Anglii, gdyż obowiązywałaby go kwarantanna. Dlatego trenował w Gdańsku – przyznał szkoleniowiec beniaminka.

Zwycięstwo Poltarex Pogoni w barażu w 2019 roku oznaczało jej powrót do Lotto Superligi po 2-letniej przerwie. Skład wówczas tworzyli: Adam Dosz, Bogusław Koszyk, Marek Prądzinski i Tomasz Sposób. Trzej pierwsi prawdopodobnie w piątek znów zagrają przeciwko rywalom z Zamościa.