Aktualności Superliga

Redzimski bohaterem Mistrzostw Polski Juniorów

Bardzo dobrze spisujący się w LOTTO Superlidze 14-letni Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) był bohaterem Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach. Zdobył 3 złote medale i 1 srebrny. W finale gry pojedynczej pokonał Łukasza Sokołowskiego (Ostródzianka Ostróda) 4:0 (8, 10, 3, 7).

Miłosz Redzimski był najmłodszym uczestnikiem turnieju. Większość zawodników startujących w tych mistrzostwach urodziła się w 2002 i 2003 roku, a część w 2004 roku. Tylko zawodnik Dartomu Bogorii urodził się w 2006 roku.

W singlu wygrał z Filipem Perkowskim (Dojlidy Białystok) 4:0, Miłoszem Plewikiem (CKFiS Bełżyce) 4:0, w 1/8 finału z Jakubem Stecyszynem (Skarbek Tarnowskie Góry) 4:1, w ćwierćfinale z Patrykiem Lewandowskim (Dekorglass Działdowo) 4:1 i w półfinale z Maksymilianem Miastowskim (Ostródzianka Ostróda) 4:2. W finale nie dał szans Łukaszowi Sokołowskiemu.

Wcześniej Miłosz Redzimski, Patryk Pyśk, Adam Stąporek, Jakub Lis wygrali w gliwickim Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” rywalizację drużynową w MP Juniorów. W finale Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała 3:2 Politechnikę Rzeszów (Szymon Kolasa, Patryk Dziuba, Damian Korczak, Krystian Kołodziej).
 
W swoich pojedynkach Miłosz Redzimski wygrał po 3:0 z Patrykiem Dziubą i Szymonem Kolasą.

W grze podwójnej zawodnicy z Grodziska Maz. Miłosz Redzimski i Patryk Pyśk przegrali w grze o złoto z Szymonem Kolasą i Maksymilianem Miastowskim 2:3. Z kolei w finale miksta Miłosz Redzimski i Martyna Lis pokonali duet Jakub Stecyszyn/Natalia Szymczyk 3:0.

W LOTTO Superlidze w tym sezonie Miłosz Redzimski, syn trenera Dartomu Bogorii Tomasza Redzimskiego, wygrał 3 z 5 pojedynków. Pokonał 3:2 Mateusza Zalewskiego, 3:0 Damiana Węderlicha i 3:0 Roberta Florasa, który zrezygnował z gry z powodu kłopotów zdrowotnych w 1 secie.