Aktualności Superliga

Zalewski może powalczyć o najwyższe lokaty

"Widzę jak trenuje Mateusz Zalewski i jestem przekonany, że może powalczyć o najwyższe lokaty" – mówi trener Jakub Perek przed występem zawodnika ZKS Palmiarnia Zielona Góra w TOP 10 kadetów w Berlinie.

15-letni Mateusz Zalewski będzie walczył w stolicy Niemiec m.in. z Mistrzem i Wicemistrzem Europy Kadetów z Ostravy, tj. Rumunami Dariusem Movileanu i Iulianem Chiritą.

- Spokojnie podchodzę do pierwszego w karierze występu w Mateusza w tych prestiżowych zawodach. O jego formę jestem spokojny i uważam, że jest w stanie powalczyć o najwyższe lokaty. Zobaczymy w jakiej dyspozycji są przeciwnicy, nie było turniejów, więc ich dyspozycja jest niewiadomą. Ciekawe jak pandemia koronawirusa wpłynęła na trening innych zawodników – powiedział Jakub Perek.

W poprzednim sezonie Mateusz Zalewski i Jakub Perek razem grali w ZKS Zielona Góra, trener Perek w I zespole, a Zalewski w II zespole. Dziś Mateusz Zalewski jest podstawowym zawodnikiem Palmiarni w LOTTO Superlidze.

- Okres pandemii przepracowałem bardzo dobrze, jestem w wysokiej formie i będę grał o zwycięstwo w Berlinie. Lubię sobie stawiać najwyższe cele – przyznał Mateusz Zalewski.

Jego trener Jakub Perek zajął 4 miejsce w TOP 12 juniorów w 2004 roku we francuskim Le Creusot. Turniej kadetów wprowadzono 4 lata później. Przed 16 laty zwyciężył Portugalczyk Tiago Apolonia, drugi był Węgier Janos Jakab, a trzeci Hiszpan Marc Duran. Niemiec Patrick Baum zajął 5 pozycję, Francuz Emmanuel Lebesson był 9, a Niemiec Ruwen Filus 11.

W tamtym czasie Jakub Perek był tenisistą stołowym MLKS Odra Roeben Głoska Księginice (grał razem m.in. z Wang Zeng Yi i Bartoszem Suchem). Jego trenerem w reprezentacji był Jarosław Kołodziejczyk. Do Burgundii podróżowali samolotem i pociągiem TGV. Reprezentant Polski pokonał m.in. Lebessona 4:1, Bauma 4:2, Filusa 4:0, zaś przegrał z Apolonią 2:4 i Duranem 1:4. Perek i Hiszpan mieli bilans gier 8-3, ale to rywal stanął na najniższym stopniu podium.