Aktualności Superliga

Udany powrót Dyjasa

Jakub Dyjas wrócił do Torunia i zagrał przeciwko KTS Energa Manekin. W barwach tego klubu awansował do LOTTO Superligi w 2012 roku i po jednym sezonie spędzonym w elicie wyjechał grać w Niemczech. Dziś pokonał Damiana Węderlicha 3:1, a Dekorglass Działdowo zwyciężył 3:0.

To był sentymentalny powrót Jakuba Dyjasa, który wiele lat temu był zawodnikiem toruńskiej drużyny. Tworzył wtedy świetnie zapowiadający się debel z Konradem Kulpą, zdobywając m.in. Mistrzostwo Europy Juniorów i Mistrzostwo Polski Seniorów. W czwartkowy wieczór nie doszło do ich pojedynku singlowego.

W pierwszej grze Kuba Dyjas wygrał z Damianem Węderlichem 3:0, a na 2-0 podwyższył Wei Shihao po zwycięstwie z Tomaszem Kotowskim 3:2. O sukcesie gości za 3 pkt przesądziła rywalizacja Konrada Kulpy z Jirim Vrablikiem zastępującym Andreja Gacinę. Czech z polskim paszportem przegrał pierwszego seta, ale pokonał wygrał 3 kolejne.

Dekorglass Działdowo został nowym liderem tabeli LOTTO Superligi. Z 6 meczów wygrał 5 i ma już 15 punktów. Torunianie przegrali 2 mecz z rzędu 0:3 i spadli z 1 pozycji na 3 lokatę. Jutro mogą stracić podium, bowiem właśnie w piątek odbędą się następne spotkania 7 kolejki, m.in. LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Sokołów SA Jarosław i 3S Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Maz.
 
O g. 18:00 w telewizji Sportklub transmisja na żywo meczu AZS AWFiS Balta Gdańsk – Uczelnia Państwowa Zamość.
 
Energa Manekin Toruń – Dekorglass Działdowo 0:3
  1. Damian Węderlich – Jakub Dyjas 1:3
  2. Tomasz Kotowski – Wei Shihao 2:3
  3. Konrad Kulpa – Jiri Vrablik 1:3