Aktualności Superliga

Klęska lidera w Grodzisku Mazowieckim

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, w składzie z 14-letnim Miłoszem Redzimskim, pokonał u siebie dotychczasowego lidera Energę Manekina Toruń 3:0 we wtorkowym spotkaniu LOTTO Superligi. Goście stracili prowadzenie w tabeli.

Siedmiokrotni Mistrzowie Polski koncertowo zagrali w szóstej kolejce. Torunianie zdobyli zaledwie seta. Marek Badowski wygrał z Tomaszem Kotowskim 3:1, Czech Pavel Sirucek pokonał Konrada Kulpę 3:0, a Redzimski zwyciężył Damiana Węderlicha 3:0.

W obecnych rozgrywkach młodziutki Redzimski ma bilans pojedynków 2-2. Przegrał, ale po dobrych meczach z aktualnym i byłym mistrzem Polski, tj. Jakubem Dyjasem 2:3 i Wangiem Zeng Yi 1:3. Syn trenera Tomasza Redzimskiego jest w wieku kadetów, ale przewyższa umiejętnościami rówieśników (2005-2006), dlatego nie wystąpił w „swoich” mistrzostwach kraju, a przygotowuje się do czempionatu juniorów, gdzie też będzie faworytem. Poza tym regularnie występuje w seniorskiej superlidze.

Szkoleniowiec drużyny z Grodziska Mazowieckiego dysponuje bardzo wyrównanym składem, którym stara się rotować. Tym razem zabrakło Greka Panagiotisa Gionisa, a wcześniej nie grali Sirucek i Badowski.

Dartom Bogoria plasuje się na czwartej pozycji w tabeli – 12 pkt, lecz w czołówce panuje niesamowity tłok. Nowym liderem został jedyny niepokonany zespół Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – 13, który wyprzedza Energę Manekina – 13 i Dekorglass Działdowo – 12. Na piątej pozycji Dojlidy Białystok – 11, zaś na szóstej AZS AWFiS Balta Gdańsk – 11. Pierwsze dwa kluby rozegrały więcej spotkań od rywali.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Energa Manekin Toruń 3:0
  1. Marek Badowski – Tomasz Kotowski 3:1
  2. Pavel Sirucek – Konrad Kulpa 3:0
  3. Miłosz Redzimski – Damian Węderlich 3:0