Aktualności Superliga

Takakiwa w Zielonej Górze!?

Szykuje się hit transferowy w LOTTO Superlidze, bowiem do beniaminka z Zielonej Góry prawdopodobnie dołączy znany Japończyk Taku Takakiwa. "Bardzo możliwe, że wróci do nas Taku" – zapowiada Lucjan Błaszczyk, trener i menedżer Palmiarni.

Przed 5 laty to właśnie legenda polskiego tenisa stołowego zakontraktowała Azjatę i słynnego Szweda Joergena Perssona w klubie ze stolicy województwa lubuskiego.

Najwyżej w rankingu światowym Taku Takakiwa zajmował 29 miejsce. W tym samym 2013 roku podczas World Touru w austriackim Wels, gdzie doszedł do półfinału, wygrał z Mistrzem Olimpijskim i Świata Chińczykiem Zhang Jike.

Po raz pierwszy Taku Takakiwa pokazał się polskim kibicom jesienią 2006 roku na Pro Tourze w Warszawie. Mając skończone 18 lat awansował do ćwierćfinału, w którym przegrał z byłym Mistrzem Świata Austriakiem Wernerem Schlagerem. Kilka tygodni później Japończyk został Drużynowym Wicemistrzem Świata Juniorów.

W polskiej LOTTO Superlidze Taku Takakiwa gra od 5 lat. Jego łączny bilans występów w Palmiarni i Dekorglassie Działdowo to 32 zwycięstwa i 11 porażek. W drużynie z Zielonej Góry występował przez 3 lata, wygrywając 23 pojedynki i przegrywając 8.

W tamtym czasie pokonał wszystkich najlepszych Polaków na czele z Danielem Górakiem, Bartoszem Suchem, Wandżim, Patrykiem Chojnowskim, Tomaszem Lewandowskim i Robertem Florasem, a przegrywał np. z Tang Peng, Oh Sang Eun, Gustavo Tsuboi 3-krotnie, Wong Chun Ting, Wiaczesławem Burowem.

W sezonie 2018/19 w Dekorglassie miał bilans 6-0. W ostatnim sezonie zanotował po 3 zwycięstwa i porażki, a wśród jego pogromców byli Marek Badowski i Patryk Chojnowski. W przeszłości grał m.in. w niemieckim Werderze Brema.