MLKSOstrodzianka

piątek w zielonej górze

PIĄTEK W ZIELONEJ GÓRZE

Nie jak to zwykle bywa w sobotę, a już w piątek tenisiści stołowi z Ostródy rozegrają swój mecz w rozgrywkach I ligi. Po remisie z Energą Manekin Toruń we własnej hali, podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego czeka kolejne trudne zdanie. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z ZKS Zielona Góra II.

Przed tym spotkaniem Energa-Morliny zajmowała trzecie miejsce w ligowej tabeli, a rezerwy superligowego klubu z województwa lubuskiego piątą pozycję. Jak dotąd ostródzianie są niepokonani, a na ich dotychczasowy bilans złożyły się dwa zwycięstwa (10:0 z Griffin’s Spin Szczecin, 9:1 z UKS Top Solec Kujawski) oraz remis z Energą Manekinem. Dwie wygrane ma również ZKS II, a konkretnie z Solcem Kujawskim i KTS Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół z Zielonej Góry przegrał natomiast z Toruniem aż 1:9.

Do tej pory w ZKS II zagrało już ośmiu zawodników. Najlepszym bilansem melduje się Patryk Żyworonek. Wicemistrz Europy U15 odniósł 4 wygrane i poniósł tylko jedną porażkę. W składzie są również Igor Misztal, Łukasz Wachowiak, Patryk Bielecki, Navid Shams, Mateusz Zalewski, Samuel Michna i Krzysztof Michno.

Ostródzianie w trzech kolejkach wystąpili “żelazną czwórką”. Kacper Petaś, Michał Małachowski, Łukasz Sokołowski, Kuba Kwapiś – w takim składzie do tej pory grała Energa-Morliny. W rezerwie cały czas pozostaje Aleksander Majchrzak. Mecz ZKS II – Energa-Morliny rozpocznie się w piątek 13 października o godz. 16:00.